درمان زگیل تناسلی

20 نوامبر, 2018 - admin

بدون دیدگاه

علل ، علائم و تمام راههای درمان های خانگی و جراحی برای زگیل های تناسلی
خطرات و عوارض جدی زگیل تناسلی در مردان و زنان حساسیت درمان را افزایش می دهد به همین علت آشنایی با روش های درمان گیاهی و دارویی یا جراحی نیاز جدی است.

تبخال و زگیل تناسلی چیست ؟

زگیل تناسلی (GENITAL WARTS) آن کوندیلوما آکومیناتا نیز می گویند توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود.این ویروس از طریق تماس مستقیم پوست به پوست منتشر میشود. بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که 30 نوع آن می تواند ناحیه تناسلی را آلوده کند. این ویروس از طریق تماس مستقیم جنسی پخش می شود. البته در بیشتر موارد، سیستم ایمنی فرد آلوده این ویروس را می کشد و فرد علائم و نشانه های عفونت را پیدا نمی کند. زگیل تناسلی یا HPV مسری ترین و سخت ترین نوع زگیل از لحاظ خوب شدن است و بدلیل مسری بودن، یک بیماری مشترک بین زوجین است بنابراین مانند آتش سوزی سریعا در حال گسترش است،ولی با رعایت بهداشت فردی و استفاده از روش های درمانی تجویز شده توسط پزشک متخصص به راحتی می توان آن را درمان کرد.درمان زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی:
علائم و نشانه های خاصی وجود دارد ،که می تواند مشخص شود آیا فرد از ابتلا به زگیل های تناسلی رنج می برد یا خیر، و اینکه این عارضه چقدر شدید است.

•رشد دانه های بی درد و یا توده، بر روی پوست و غشاء مخاط در ناحیه تناسلی

زگیل ها می توانند در اندازه های مختلف، کوچک یا بزرگ باشند و می توانند به صورت تک یا خوشه ای باشند.

زگیل می تواند باعث سوزش، خارش و در برخی موارد، ترشحات از خودش شود.

زگیل تناسلی ،به ندرت باعث خونریزی و یا مشکل در هنگام ادرار می شود و این مورد می تواند تنها در مورد زگیل های رشد یافته در ابتدای مجرای ادراری، که باعث احساس سوزش می شود، صادق باشد.

زگیل ،گاهی اوقات بسیار کوچک است که در موهای تناسلی پنهان می شود و یا در ناحیه تناسلی داخلی، مانند گردن رحم ظاهر می شوند در این موارد ،یک بازرسی کامل داخلی توصیه می شود ،تا از عفونت بیشتر جلوگیری شود.

زگیل ها، در میان زنان، ممکن است پس از رابطه جنسی باعث خونریزی شوند؛ با این حال، به جای آنها بستگی دارد.

زگیل تناسلی، ممکن است در نتیجه بیماری های منتقله از رابطه ی جنسی افراد باشد.

چندین نشانه هشدار دهنده غیر معمول بروز زگیل تناسلی؛ خارش شکم و آلت تناسلی، تخلیه واژن، خونریزی واژینال و خستگی شدید در ناحیه تناسلی است.

آنها ،حتی می توانند به زبان، لب ها و گلو گسترش پیدا کنند.
• علل زگیل تناسلی
علل اصلی زگیل تناسلی عبارتند از:HPV یا ویروس پاپلیوم انسانی

مقاربت جنسی با فرد آلوده

استفاده بیش از اندازه قرصهای بارداری

داشتن رابطه جنسی در سنین پایین

تماس جنسی بدون استفاده از مانع یا حفاظت

استفاده از اشیاء آلوده به HPV، از قبیل روکش تخت یا حوله.

عوارض بیماری زگیل تناسلی
یکی از بدترین عوارض زگیل تناسلی سرطان است ؛ سرطان دهانه رحم (سرویکس) به طور مشخصی وابسته به ویروس HPV می باشد. انواع خاصی از این ویروس همچنین قادر به ایجاد سرطان فرج (ولو)، مقعد و آلت تناسلی مرد می باشند. عفونت با این ویروس همیشه منجر به سرطان نمی شود. مبتلا بودن نوع پر خطر ویروس و نیز سیستم ایمنی فرد مبتلا نقش مهمی در ایجاد سرطان بازی می کنند به همین علت درمان زگیل تناسلی که البته بازهم تاکیید می شود بعد از معاینه یک پزشک متخصص صورت گیرد باید جدی و درست اجرا شود.

• چگونه از شر زگیل های تناسلی خلاص شویم؟
داروهای طبیعی و خانگی برای درمان زگیل های تناسلی HPV، وجود دارند که می تواند به فردی که این بیماری بخاطر مقاربت با شخص آلوده به ویروس به وی منتقل شده، کمک نمایند، درمان هومیوپاتی نیز برای این بیماری امروزه امکان پذیر است.

– درمان های خانگی برای زگیل های تناسلی:
1. ویتامین C:

درمان زگیل تناسلی

بعضی از زگیلها را نیز می توان با ویتامین C درمان کرد ؛ یک قرص ویتامین C را خرد کرده، با چند قطره آب مخلوط و آن را به طور مستقیم به زگیل تناسلی اعمال کنید به یاد داشته باشید زگیل را به مدت یک روز بپوشانید. این فرایند، ویروس پاپیلوم را که عامل اصلی زگیل های تناسلی است، نابود می کند.
2. درمان زگیل تناسلی با روغن درخت چای:
زگیل های تناسلی می توانند به سادگی بواسطه ی استفاده از روغن درخت چای ،به این طریق که توپ پنبه ای حاوی روغن بر زگیل ها درمان شوند این عمل را برای مدت ده روز و یک بار در روز تکرار کنید زگیل، به تدریج سفید شده و از بین می رود.

نکته:استفاده از روغن درخت چای، موجب خشک شدن جزئی پوست می شود که طبیعی است.
3. سرکه سیب برای درمان زگیل تناسلی
سرکه سیب ، یک اقدام موثر برای حذف زگیل های تناسلی است ، اعمال مستقیم آن، به حذف سلول های مرده و خشک کمک می کند. برای نتایج مؤثرتر، توپ پنبه ای را در سرکه خیس کنید و آن را روی زگیل نگه دارید، یا با نوار چسب بپوشانید پس از چند ساعت آن را بردارید، روزانه تا از بین رفتن زگیل ها این عمل را تکرار کنید.
4.درمان زگیل های تناسلی با سیر
به علت خواص ضد ویروسی اش، سیر به عنوان یک درمان مناسب برای زگیل تناسلی شناخته می شود ، رژیم سیر درمانی نیز ،ممکن است شامل سیر خام یا کپسول سیر باشد.سیر خام را خرد کنید سپس، آن را بروی قسمت آسیب دیده استعمال کنید و یک روز یا دو روز با یک باند ببندید. شما همچنین، می توانید سیر را در شکل کپسول مصرف کنید. این نیز یک درمان طبیعی برای از بین بردن زگیل های تناسلی است.
5. پیاز روشی عالی برای رفع زگیل تناسلی
پیاز را بر روی زگیل های تناسلی قرار دهید و با باند یا گاز بپوشانید ؛ پیاز، سبب جریان یافتن خون در بدن می شود ؛ شما همچنین می توانید از آب پیاز استفاده کنید برای این، نمک را بر روی برش های پیاز بپاشید و آنها را به مدت یک شب بگذارید عصاره یا آب پیاز تا صبح استخراج شده و می توانید روی زگیل های تناسلی اعمال کنید.

پیاز به عنوان ،عامل ضد میکروبی کار می کند و نمک به عنوان آنتی سپتیک عمل می کند.

admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *